Sitemiz

Sitemiz Hakkında

Bu web sitesini mezunlarımız arasındaki dayanışmayı arttırmak ve iletişimi sağlamak amacıyla oluşturmaya başladık. İçerik olarak ilk günlerde size pek fazla bir şey sunamadığımızın farkındayız. Ama bu tarz sitelerde içerik sizlerin yönlendirmesi ile zamanla gelişir. Site tasarım aşamasında olduğundan tüm fonksiyonlarda kısmi hatalar olabilir. Bu yüzden bize e-mail atıp "Şurada şu hata var!" demenizi özellikle istiyoruz. İnsanlık halidir unutulmuş, gözden kaçmış veya yeni bir modül eklentisi sonrası hataya düşmüş olabiliriz.  Sistemin ana işlevleri bitmiş durumda (üyelik, iş ilanı, duyuru, anket,  mesajlaşma ve bu bölümlere ait yönetim modülleri).

Genel olarak anlaşılır ve kullanımı pratik bir site yapmaya çalıştık. Bu amaca ters düştüğünü düşündüğünüz durumları lütfen bildiriniz.
Sistemi kullanırken alıştığınız anlamda e-posta adresleri göremeyeceksiniz. Internetteki siteleri gezerek e-posta adreslerini toplayan robotları engellemek için böyle bir yola başvurduk. İlk başta size kullanışsız gelebilir ama bu şekilde yapmasaydık bir süre sonra tonla istenmeyen e-postaya (SPAM'a) sahip olurdunuz.
E-Posta adresleri yazarken Türkçeleştirme yolunu tercih ettik. Örnek verecek olursak, ogumed@ogu.edu.tr gibi bir e-posta adresini sitemizde "ogu.edu.tr üzerinde ogumed" şeklinde göreceksiniz.

 

Sitenin Yapımı

Tüm mezunlarımızın, özellikle işyeri bilgilerini tutmak, böylece mezunlarımızın birbirleri ile iletişim sağlamasına imkan vermek amacıyla 2004 yılı başında site yapım çalışmaları başlatılmıştır. Sitemiz Eylül 2004 ayında test kullanıma sunuluştur. Yapılan sitemiz görsel açıdan oldukça yeterli olmasına rağmen, resimlerin yoğunluğu nedeniyle erişim sorunları yaşanmıştır. Bunun üzerine, Endüstri Müh. bölümü mezunları için Ozan BAYRAM tarafından başlanan ve Ahmet KALABAK tarafından yürütülen "em-mezunlari" sitesi baz alınarak yeni bir site hazırlanmıştır. Sitenin hazırlanması ve yürütümündeki katkılarından dolayı bu mezunlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.